Aναχωρήσεις: 23/06/2024 & 28/07/2024 & 18/08/2024 & 01/09/2024
Aναχωρήσεις: 23/06/2024 & 28/07/2024 & 18/08/2024 & 01/09/2024
Συγκέντρωση στο γραφείο μας στις 07:00 το πρωί και αναχώρηση για την χερσόνησο της Σιθωνίας και τον κρυμμένο παράδεισο της Χαλκιδικής, τις γνωστές πλέον σε όλους Καβουρότρυπες. Πρόκειται για μικρούς κολπίσκους, κρυμμένους πίσω από ένα πευκόδασος, με κάτασπρες μικρές αμμουδιές και κρυστάλλινα τιρκουαζ νερά, λευκά βράχια και πυκνά πεύκα να φτάνουν ως την θάλασσα. Στάση και χρόνος ελεύθερος για όσους θέλουν να απολαύσουν και να εξερευνήσουν το μοναδικό αυτό φυσικό τοπίο. Βρισκόμαστε μόλις 7 χιλιόμετρα από την πόλη της Σάρτης όπου και είναι ο τελικός μας προορισμός, εδώ συναντάμε ένα άκρος οργανωμένο τουριστικό προορισμό, με πανέμορφες παραλίες αλλά και οργανωμένες υποδομές, σε καφέ, παραλίες, εστιατόρια, αγορά, χρόνος ελεύθερος (για όσους θέλησαν να παραμείνουν παραπάνω στις Καβουρότρυπες θα υπάρξει και ένα έξτρα δρομολόγιο προς Σάρτη) Απόγευμα πλέον και ξεκινάμε το ταξίδι της επιστροφής μας, βραδάκι και με τις καλύτερες εντυπώσεις από την όμορφη ημερήσια μας απόδραση, φτάνουμε στην πόλη μας.
O αρχηγός εκδρομής διατηρεί το δικαίωμα αλλαγής προγράμματος χωρίς παραλήψεις