Αναχωρήσεις: 02/09
Αναχωρήσεις: 02/09
Η εκδρομή για τον Άγιο Μάμα αναχωρεί το πρωί στις 07:00 και ως σημείο συνάντησης ορίζεται το γραφείο μας επί της Αθανασιάδη 27 στη Δράμα. Ο Άγιος Μάμας είναι μεγάλος οικισμός και έδρα ομώνυμου Δημοτικού διαμερίσματος στο Δήμο Προποντίδας του νομού Χαλκιδικής. Βρίσκεται ανάμεσα στις χερσονήσους της Κασσάνδρας και της Σιθωνίας. H απόστασή του από τη Θεσσαλονίκη είναι 70 χιλιόμετρα.Αριθμεί γύρω στους 1.000 κατοίκους.
Τη μέρα αυτή γίνεται μια από τις μεγαλύτερες εμποροπανηγύρεις προς τιμήν του Αγίου Μάμαντος οπότε και εορτάζεται. Χρόνος ελεύθερος για εκκλησιασμό και προσκύνημα στην εκκλησία. Έπειτα μπορείτε να κάνετε μια βόλτα στην περιοχή με τους άπειρους εκθέτες και τη μεγάλη ποικιλία από προϊόντα που μπορείτε να αγοράσετε. Αργότερα το μεσημέρι, επιστροφή στην πόλη μας με τις καλύτερες εντυπώσεις.
O αρχηγός εκδρομής διατηρεί το δικαίωμα αλλαγής προγράμματος χωρίς παραλήψεις